ZAJĘCIA DLA SENIORÓW-POMAGA NAM ASOS

Nasze działania dla Seniorów rodzin

 

Ośrodek Wspierania Rodziny prowadzony przez Stowarzyszenie Wspierania Rodziny w Bielsku- Białej jest miejscem, gdzie spotykają się Seniorzy, którzy chcą być aktywni i pragną poszerzać swoją wiedzę oraz umiejętności.

Proponujemy interesujące spędzanie wolnego czasu, stwarzamy możliwość nawiązania nowych znajomości i przyjaźni. Przy dobrej kawie i poczęstunku stwarzamy sposobność by miło porozmawiać o życiu i podzielić się odrobiną siebie.  Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach.

 

Od  początku kwietnia powraca Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych – edycja 2018, prowadzony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w którym bierzemy aktywny udział. W ramach projektu pt.” Zdrowy, aktywny i bezpieczny Senior” zapraszamy na zajęcia prozdrowotne z lekarzem rodzinnym , kardiologiem, pomologiem oraz fizjoterapeutą. Będą spotkania z dietetykiem, psychodietetykiem i warsztaty kulinarne. W ramach zajęć „ Bezpieczny Senior” organizujemy spotkania z ratownikiem medycznym, pielęgniarką, policjantem. Zachęcamy także do wzięcia udziału w warsztatach twórczych: plastycznych i krawieckich jak również w warsztatach z florystyki i ogrodo-terapii.

W ramach spacerów z kijkami „Nordic Walking” z udziałem instruktora ,oraz podczas wyjścia na basen, zostanie zaprezentowane formy aktywności fizycznej, które mają bardzo wiele zalet zdrowotnych, m.in. odciążają stawy, które zwłaszcza u osób starszych są nadwyrężone i mniej sprawne.

 

Osoby aktywne, w każdym wieku, to zawsze osoby zdrowsze i pełne życia. Aktywność fizyczna, czyli różnego rodzaju ćwiczenia i formy ruchowe poprawiają ruchomość stawów, pomagają w schorzeniach kręgosłupa, usprawniają cały aparat ruchowy i dodają seniorowi siły, która jest bardzo potrzebna w prozaicznych, codziennych czynnościach.

 

Podczas spotkań w Kawiarence u Symeona oraz innych spotkaniach integracyjnych uczestnicy będą mieli okazję do wspólnych spotkań, nawiązania nowych znajomości, wspólnego biesiadowania, wymiany poglądów i doświadczeń życiowych a także podnoszenia wiedzy na tematy kulturalne. Każdy uczestnik będzie mógł się podzielić swoimi osiągnięciami i refleksjami. Na spotkania integracyjnych przewidujemy poczęstunek .