Ewa K. Czaczkowska: Siostra Faustyna. Biografia Świętej

Kraków: Wydawnictwo ZNAK, 2012. ISBN 978-83-240-1894-9

Siostra Faustyna Kowalska - poznaj jej drogę do świętości
 
Oskarżano ją o histerię i fantazjowanie. Długo nikt nie wierzył, że ta prosta, niewykształcona dziewczyna została wybrana przez Jezusa na sekretarkę Bożego Miłosierdzia. Gdy doświadczała ciemności, czuła, że Bóg ją opuścił, że została zupełnie sama. Gdy widziała Jezusa, rozmawiała z Nim. Przygotujesz świat na ostateczne przyjście moje - powiedział jej. Ale nie ułatwiał wykonania wielkiej misji. Jak miała tego dokonać?
W mistycznych wizjach widziała i piekło, i swoją kanonizację. Kościół długo nie potrafił docenić wagi jej przesłania. Kult Bożego Miłosierdzia rozprzestrzenił się jednak na cały świat - tak jak chciał tego Jezus.
Efektem pasji dziennikarki i historyka jest jedyna tego typu biografia największej polskiej Świętej. Autorka odkrywa nieznane fakty z życia Siostry Faustyny i ujawnia tajemnice rozwoju kultu Miłosierdzia Bożego.

”Ważnych świętych trzeba przybliżać ludziom na wiele sposobów. Jest istotne by czynić to w sposób interesujący współczesnego człowieka, językiem trafiającym do czytelnika, a równocześnie prezentującym głębię duchowości świętego. Wszystkie te warunki spełnia książka pani Ewy Czaczkowskiej o Świętej Siostrze Faustynie.”
Kard. Kazimierz Nycz
 
 
”Kim jesteś, Faustyno? Ta biografia jest odpowiedzią! Autorka szukała jej z nieznużonym przejęciem przez kilka lat. A my też dajmy świadectwo Świętej Faustyny od Jezusa Miłosiernego.”
Kard. Franciszek Macharski
 
 
”Książka Ewy K. Czaczkowskiej jest moim zdaniem najlepszą biografią św. Siostry Faustyny Kowalskiej. (...) Ta fascynująca lektura oparta na źródłach i napisana pięknym językiem nie tylko przybliża życie i misję jednej z największych mistyczek w historii Kościoła, ale ukazuje także niezwykłe przestrzenie wspólnoty życia z Bogiem (...).”
s. M. Elżbieta Siepak ZMBM, Rzecznik Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia - zakonu świętej Faustyny Kowalskiej
 
 
”Autorka z dziennikarską pasją przygląda się życiu apostołki Bożego Miłosierdzia (...) Pokazuje wewnętrzny dramat zakonnicy, nie zawsze rozumianej przez przełożone zakonne, i jej wielką determinację w rozpoznawaniu woli Bożej i przekazywaniu jej światu. Podkreśla jej wielką miłość do Kościoła i pragnienie kochania Chrystusa za wszelką cenę.”
Ks. prof. Jan Machniak, Rektor Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia