POZOSTAĆ W PRAWDZIE CHRYSTUSA. MAŁŻEŃSTWO I KOMUNIA W KOŚCIELE KATOLICKIM

Poznań: Wydawnictwo Święty Wojciech. 2015.

Jak pogodzić wierność nauce Kościoła i miłosierdzie względem osób rozwiedzionych żyjących w nowych związkach cywilnych? Pytanie to w ostatnich latach stawiamy coraz częściej.

Przed rozpoczęciem Zgromadzenia Nadzwyczajnego Synodu o rodzinie kardynał Walter Kasper przedstawił swój pogląd na tę delikatną i ważną kwestię. Sporo uwagi poświęcił też zagadnieniu Komunii eucharystycznej i możliwościom włączenia w nią osób rozwiedzionych, które żyją w związkach cywilnych.

Autorzy książki Pozostać w prawdzie Chrystusa w dziewięciu esejach podejmują ów niezwykle ważny dziś temat. Wykazują, że tradycyjnej doktrynie katolickiej, opartej na nauczaniu samego Jezusa, ani też aktualnej praktyce duszpasterskiej nie brakuje prawdziwego miłosierdzia i współczucia. Jeśli zagłębić się w nauczanie Kościoła, można w nim dostrzec autentyczną "ewangelię miłosierdzia"

Autorami książki są:

kard. Walter Bradmuller, kard. Raymond Burke, kard. Carlo Caffarra, kard. Valasio De Paolis CS, Robert Dodaro OSA, Paul Mankowski SJ, kard. Gerhard Ludwig Muller, John M. Rist, abp Cyril Vasil' SJ.