Odkurzanie miłości małżeńskiej-Spotkania Małżeńskie

Ośrodek Wspierania Rodziny w Bielsku-Białej współpracuje z ruchem Spotkań Małżeńskich.

Spotkania małżeńskie mają na celu pogłębienie, odnowienie, a często odbudowanie miłości małżeńskiej. Podstawową formą pracy są dwudniowe spotkania o charakterze rekolekcji zamkniętych, które prowadzone są w duchu dialogu męża i żony. Przeznaczone są dla wszystkich, którzy pragną, aby ich miłość małżeńska rozwijała się. Są szczególnie pomocne dla par przeżywających kryzys małżeński.

Zapraszamy na rekolekcje małżeńskie do jednego z ośrodków, polecamy szczególnie ośrodek w Bielsku-Białej. Rekolekcje organizowane przez bielski ośrodek odbywają się w domu rekolekcyjnym Dominikanów w Korbielowie w Beskidzie Żywieckim. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem poczty elektronicznej, adres ośrodka: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Tam też można uzyskać szczegółowe informacje.

W Polsce funkcjonuje ponad dwadzieścia ośrodków Spotkań Małżeńskich, znalezienie odpowiedniego terminu rekolekcji jest ułatwione.

Prowadzone są także rekolekcje dla małżeństw cywilnych w powtórnych związkach po rozwodzie (tzw. małżeństw niesakramentalnych). Informacje są dostępne na stronie internetowej: www.spotkaniamalzenskie.pl/

Spotkania Małżeńskie prowadzą również przygotowanie do sakramentu małżeństwa -Wieczory dla Zakochanych oraz Rekolekcje dla Narzeczonych.