SPOTKANIE W KAWIARENCE U SYMEONA: TAJEMNICE POCZĄTKÓW POLSKI

W czwartkowe popołudnie 15 lutego w KAWIARENCE U SYMEONA odbyło się niezwykle interesujące spotkanie z młodymi archeologami, Sylwią i Wojtkiem. Treścią spotkania były tajemnice związane z zamierzchłymi początkami Polski. Badania archeologiczne pomagają w odsłanianiu nieznanych i niejasnych początków państwowości polskiej. Pięknie o tym opowiedzieli Sylwia i Wojtek, młodzi archeolodzy. Ponieważ są członkami historycznej grupy rekonstrukcyjnej, przybyli ubrani w średniowieczne stroje, o których także opowiedzieli. Przynieśli również przedmioty z epoki. Towarzyszył temu pokaz slajdów. Zdjęcia, które zamieszczamy są zachętą do uczestniczenia w podobnych spotkaniach, które nastąpią w przyszłości w naszej KAWIARENCE U SYMEONA. Już teraz zapraszamy. Informacje o kolejnych wydarzeniach pojawią się na naszej stronie internetowej.

   

Zajęcia komputerowe dla osób dojrzałych

Zajęcia komputerowe rozpoczynaliśmy w Ośrodku Wspierania Rodziny pragnąc pomóc osobom, które w swym życiu zawodowym i domowym nie miały okazji do zapoznania się z obsługą i wykorzystaniem komputerów. Zjawisko"wykluczenia komputerowego" dotyczy w największym stopniu ludzi starszych. Do nich w pierwszym rzędzie kierujemy propozycję nauki posługiwania się komputerem w cyklu kilkuosobowych kursów komputerowych dostosowanych do potrzeb i sprawności uczestników.

Prowadzimy również zajęcia warsztatowe przeznaczone dla osób mających kontakt z komputerem, pragnących rozwiązać, trudne dla nich, problemy związane z użytkowaniem sprzętu lub konkretnych programów użytkowych. Pomagamy w wyborze komputera przy zakupie, gdy zgłaszane są takie potrzeby. Przewidujemy ponowne przeprowadzenie warsztatów doskonalenia posługiwania się programem GIMP służącym między innymi do cyfrowej obróbki zdjęć. Warsztaty odbywają się w poniedziałki, kursy prowadzone są we wtorki. Kursy komputerowe, w latach ubiegłych, były współfinansowane z budżetu Gminy Bielsko-Biała w ramach projektu "Aktywni w każdym wieku"

Zapraszamy do galerii zdjęć: